Tıkla ve Önceki Resimi GörTıkla ve Sonraki Resimi Gör


iPhone 5C ve iPhone 5S

Apple iPhone 5C ve iPhone 5S i tanıttı. Teknoloji devi Apple uzun zamandır merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini tanıttı. Apple, California daki merkezinde yeni ürünleri iPhone 5C ve iPhone 5S i tanıtımını yaptı. iPhone 5C, ABD de 2 yıllık sözleşme ile 99 dolara satılacak.


 

iPhone 5C şuana kadar Apple tarafından piyasaya sürülen en ucuz iPhone olduğu belirtildi. Polikarbon kaplama olan iPhone 5C, 4 inç retina ekran, HD kamera Yeni Face Time ve A6 çipe sahip. Apple, bu ürünü ile daha ucuz iPhone sahibi olmak isteyenler için piyasaya sürdüğü yeni bir alternatif. iPhone 5C 5 farklı rengi ile piyasaya sürülecek.

Apple ın diğer yeni ürünü iPhone 5S te ise 64 çip kullanıldı. Bu özellik iPhone grafik performansını 56 kat artıracak. İşletim sistemi daha hızlı olan iPhone 5S in giriş düğmesinde bir parmak izi sensörü yer alacak.

iOS 7 nin en önemli özelliklerinden birisi iTunes Radio. Apple kullanıcıları iOS 7 i 18 Eylül den itibaren ücretsiz olarak indirebilecekler.

iPhone 5C özellikleri:

* Polikarbon kaplama (Plastik değil)
* 4 inç retina ekran
* A6 çip
* Bluetooth 4.0
* Yeni FaceTime HD kamera
* 8MP iSight kamera
* Beş elementli lens ve arka aydınlatma
* 802.11 a/b/g/n
* 2.4 GHz ve 5 GHz
* 16 GB versiyonunun ABD 2 yıl kontratlı fiyatı 99 dolar
* 32 GB versiyonunun ABD 2 yıl kontratlı fiyatı 199 dolar
iPhone 5S kamerası bir önceki versiyona göre daha çok geliştirilmiş:

* 5 parçalı lens
* F/2.2 lens genişliği
* %15 daha büyük sensör alanı
* Renkleri daha gerçekçi gösteren True Tone Flash özelliği
* Telefonun merkezi işlemcisine ek olarak sadece hareketleri ve sensör bilgilerini işlemek için ayrı bir işlemci eklendi. Bu yeni işlemci, merkezi işlemcinin yükünü azaltıyor.
iPhone 5S in en önemli üç yeni özelliği:
1. A7 çip ve 64 bit desteği ile iki kat daha hızlı işlem yapma ve grafik kalitesi.
2. Gelişmiş özelliklere sahip iSight kamera
3. Kullanıcının parmak izini okuyabilen giriş düğmesi
M7 motion işlemcisini kullanan, kullanıcıların hareketlerine dair bilgiler veren CoreMotion API adı verilen yeni özellikler geliştiricilere sunuldu.

 Apple ın, Californiya nın Cupertino kentindeki genel merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına şirketin CEO su Tim Cook ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. Toplantıda,  iPhone 5S veiPhone 5C ile birlikte kullanıma sunulan yenilikler arasında iOS 7 işletim sistemi, parmak izi sensörü, yüksek hızlı işlemci ve gelişmiş kamera özellikleri ön plana çıktı. Yeni ürünlerle birlikte Apple ın fiyat politikasında ve cihaz renkleri konusunda ciddi değişikliğe gittiği gözlendi.

Akıllı telefon sektöründe yeni bir dönem açmaya hazırlanan Apple, iPhone 5C ile daha düşük bütçeli müşterileri hedef aldı. Özellik olarak iPhone 5 e yakın olan iPhone 5C, beyaz, sarı, yeşil, mavi ve pembe renkte satışa sunulacak. iPhone 5C lerin renk yelpazesinde Apple klasiği sayılan siyah yer almayacak. ABD deki satış fiyatı 2 yıllık sözleşme koşuluyla 16 GB lık modeli için 99 ABD doları, 32 GB lık modeli için 199 ABD doları olan iPhone 5C in gövdesi çelik takviyeli polikarbonattan üretildi. Ekranı 4 inç olan iPhone 5C, 8 megapixel kameraya sahip. Apple ın yeni işletim sistemi iOS 7 ile çalışacak olan iPhone 5C lerde, Touch ID  adı verilen parmak izi teknolojisi bulunmayacak.

Appleın yeni amiral gemisi olarak adlandırılan iPhone 5S in ise parmak izi sensörü, çift LED flaşlı 12 megapiksel kamerası, yenilenen batarya sistemi ve retina ekranıyla teknoloji meraklılarının karşısına çıktı. Altın, gümüş ve uzay grisi renklerinde üretilen iPhone 5S in fiziksel özellikleri iPhone 5 e benziyor. Telefonu, teknolojik özellikleri önceki modellerden farklı kılıyor. iPhone 5S in sahip olduğu işlemci iPhone 5 ten 2 kat, ilk iPhone dan ise 40 kat daha dızlı çalışıyor. Sahip olduğu parmak izi okuma sistemi cihaz için eşsiz bir kilit görevi görüyor. iPhone 5S in yenilenen kamera sistemi ise getirdiği yeniliklerle fotoğraf makinelerini aratmıyor. Saniyede 10 kare fotoğraf çekebilen iPhone 5S, 2.2 lik diyafram değeri ile birçok fotoğraf makinesini geride bırakıyor. Otomatik sarsıntı önleyiciye sahip olan iPhone 5S, gereken uygulamanın yüklenmesi halinde zoom yapabiliyor. Saniyede 120 frame video kaydı yapabilen iPhone 5S, bu sayede videoların ağır çekim olarak oynatılmasına imkan sağlıyor.

Pil sistemi de yenilenen iPhone 5S inABD deki 2 yıllık sözleşmeli fiyatı 16 GB lık modeli için 199 ABD doları,


32 GB lık modeli için 299 ABD doları ve 64 GB lık modeli için 399 ABD doları olarak belirlendi.Ön siparişleri 13 Eylül de toplanmaya başlayacak olan iPhone 5S ve iPhone 5C resmen 20 Eylül de satılmaya başlayacak.

Apple ın, iPhone 4 ve iPad 2 ile bunlardan sonra üretilen cihazlarıyla uyumlu olan iOS 7 işletim sistemi ise 18 Eylül den itibaren kullanılmaya başlanacak. 


 


 

Bu içeriğe sitemiz üzerinden tekrar kolayca ulaşabilmek için aşağıdaki kelimeleri arama kutusunda arayabilirsiniz.
iphone, 5c, 5s

Resim Kimlik No:1003134, Gösterim Sayısı :2508